Po Novém roce už koťátka okupují skoro celý byt. Začala chodit na kočičí záchůdek, papají kotěcí granulky a pijí vodu. Kojení je však stále baví a ještě dlouho bavit bude. Všude vlezou, všechno jde okousat a téměř jim nejde uniknout. Začínají si dovolovat už i na vyšší překážky a po nohách nám šplhají do klína. My je za to samozřejmě se zatnutými zuby milujeme.

Klikni pro více obrázků.

 

   A už vstupujeme do šestého týdne. Pokud koťata nespí nebo nesají od maminy, je tu pěkně veselo.

Klikni pro více obrázků.

 

   Bohužel žádná fotografie nedokáže vystihnout kotěcí život takový, jaký ve skutečnosti je. Ale pro lepší představu tu máme pár klipů, tak pokud máte možnost, podívejte se na ně.

           

 

   Omlouváme se za delší dobu bez nových obrázků a informací, jsme trošku více zaneprázdněni a nestačíme doplňovat stránky. Koťátka si samozřejmě vedou skvěle a běhají po celém bytě. Rostou jako z vody a dovádějí s kýmkoli, kdo se k tomu nechá zlákat. Občas se nechá unést i kocour Frenki a to už je co říct. Aby se kočkoval s kotětem a pak ho olizoval - to se v něm asi probudí otcovský cit. :-)

 

   Po delší době jsme si opět našli čas na nějaké zprávy o našich koťácích. A jak se jim daří ve věku osmi týdnů? Téměř všichni už váží více než 1kg. Hemží se tu jako mravenci a vlezou úplně všude. Čím dál více se od sebe začínají odlišovat. Šedotlapka a Proužkotlapka jsou na tom váhově skoro stejně a ani v chování se výrazně neliší, jen jejich kožíšek chytil trošku více stříbra a na první pohled se dá poznat který je který. Větší z Proužkatců své bratříčky v hmotnosti předehnal a to už před třemi týdny. A v rukách je to na něm znát. Rozhodně z něj nebude žádný drobeček. Stále by někde do něčeho kousal. Menší z Proužkatců je stále nejmenší. I když jen těsně. Za to je ze všech nejmazlivější a nejvlezlejší. Pokud se nám některé kotě škrábe do klína, ve většině případů je to on. Spokojeně si vleze do náruče a olizuje nám ruku. Bude z něj velký rodinný mazel. Naše černé slečny je těžké hodnotit. Na první pohled vypadají stejně. A i na druhý. Váhově se liší jen mírně. Pokud pozorujeme jejich chování, není poznat o kterou právě jde. Nicméně zapojují se do všech hrátek s bratříčky a v bitkách jim nezůstávají nic dlužné. Šijí s nimi všichni čerti. Kožíšky mají stále černé a na některých místech jim z něj vyrůstají delší stříbrné chloupky, ale čas teprve ukáže, jaká barva či doplňky jim zůstanou.

Klikni pro více obrázků.

 

   Koťatům už je devět týdnů. Proběhlo u nich první očkování a v průběhu dalšího týdne nás začnou opouštět. Bude nám po nich smutno, je tu s nimi opravdu hodně živo. I kocour je bere za svoje a občas se s nimi trochu kočkuje. A vychovává je.

Klikni pro více obrázků.

    Jinak je s koťaty pořád zábava a je jich už tak nějak plný byt. Hlavně když jsou vzhůru a začnou se honit a dovádět. Když už je toho moc, nejradši bychom je někomu věnovali, ale pak přijdou chvilky, kdy se po nich jako by slehne zem. Takový nádherný klid. Ale kde můžou být? Potvory leží spokojeně v peřinách vedle na posteli! Ale může se na ně někdo zlobit?

Klikni pro více obrázků.

    Pro zájemce tu máme i pár klipů z kotěcích soubojů. Jejich dovádění se skoro nedá vyfotit, ale aspoň trošku se pokoušíme ho natočit.